10 powodów dla których warto inwestować w srebro

Może to być negatywny sygnał zarówno dla cen srebra, jak i złota. Inwestorzy spekulujący na metalach szlachetnych powinni uważnie obserwować tę korelację w przyszłości, aby znaleźć najlepszy czas na zakup lub handel srebrem. Dlatego też istnieje znacząca dodatnia korelacja pomiędzy cenami srebra, a niektórymi spółkami wydobywczymi.

czy warto inwestować w srebro

Wszystko to sprawia, że srebro należy uznać za inwestycję o stosunkowo wysokim ryzyku i jednocześnie dużym potencjale zysku. I pragną srebra najbliższego jego cenie rynkowej, istnieją właśnie srebrne sztabki. Monety często są sprzedawane po cenach o kilka punktów procentowych powyżej ceny spot srebra, a sztabki srebra można kupić już za niewiele więcej powyżej ceny spot. Typowa srebrna sztabka zwykle nie jest zbyt artystycznym przedmiotem, ale na pocieszenie – jest to jedna z najtańszych metod kupowania srebra. Oczywiście miłośnicy sztuki znajdą sztabki o wspaniałych wzorach, choć zazwyczaj mają one nieco wyższą cenę.

Złoty Amerykański Orzeł – 1 oz złota

Zacznijmy od tego, że srebro ma tysiące zastosowań i pod względem wszechstronności ustępuje jedynie ropie naftowej. Dodajmy, że obecnie popyt pochodzący z przemysłu stanowi ponad połowę globalnego popytu na srebro. Najbezpieczniejszym i najbardziej bezstresowym sposobem kupowania srebra w Internecie jest korzystanie ze strony internetowej takiej jak FlyingAtom.Gold. To najlepsze miejsce na zakup srebra online ze względu na naszą niezawodność, dobrą reputację, obsługę klienta, niskie ceny i szeroki wybór produktów. Srebro nie tylko kosztuje mniej niż złoto, ale jest też łatwiejsze do odsprzedania.

W podobnych okresach niestabilności gospodarczej i kryzysów inwestorzy tradycyjnie wolą inwestować w metale szlachetne, w szczególności srebro i złoto. Srebro jest inwestowane przede wszystkim ze względu na jego niską cenę i większą zmienność w porównaniu ze złotem. Wiesz już, czy warto inwestować w srebro, ale warto jeszcze dowiedzieć się, na co konkretnie postawić. Doskonałym rozwiązaniem, również dla początkujących inwestorów, wydaje się być zakup srebrnych monet bulionowych, które – w razie potrzeby – można bardzo łatwo wymienić z powrotem na gotówkę.

Teoretycznie srebro to srebro, jednak cena za gram srebrnego złomu będzie zdecydowanie niższa, niż srebra z mennicy. Najpopularniejszą wagą monet srebrnych jest jedna uncja, czyli około 28,3 grama. Takie monety są dość duże, zdecydowanie większe niż jakakolwiek moneta, którą posługują się europejskie kraje. Dzięki temu, że bite są przez różne mennice, oraz posiadają bardzo zróżnicowane awersy i rewersy stanowią także nie lada gratkę dla kolekcjonerów monet. Z tego też powodu ceny jednouncjowych monet srebrnych kształtują się na bardzo różnym poziomie. Zdecydowanie największym plusem srebrnych monet jest ich łatwa zbywalność.

W wolnych chwilach czyta reportaże, słucha muzyki elektronicznej i chodzi z psem po lesie. Warto mieć to na uwadze, inwestując w srebro, choć podobne gwałtowne ruchy kursowe mogą podobać się daytraderom. Nie zapominajmy jednak, że jest to gra o wielokrotnie podwyższonym stopniu ryzyka. Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. Aktualnie najlepsze konta maklerskie, dzięki którym zainwestujesz w ETF’y na srebro i kontrakty CFD.

W okresie największych zawirowań na rynku akcji uwaga inwestorów skupia się właśnie na srebrze lub złocie, które osiągają kolejne szczyty na wykresach. Monety bulionowe oraz sztabki srebra posiadają wartość fizyczną, a nie fiducjarną, opartą na umowie społecznej. Inwestycja w srebro jest więc gwarancją ochrony oszczędności w czasach hossy na giełdzie, a także szansą na zysk w okresie bessy. Podsumowując, srebro jest wyjątkowym metalem, ponieważ posiada właściwości zarówno metalu szlachetnego, jak i przemysłowego. Dla inwestorów długoterminowych koszyk akcji spółek wydobywających srebro jest ciekawym sposobem uzyskania ekspozycji na srebro, biorąc pod uwagę ich lewarowaną ekspozycję na ruchy cenowe metalu bazowego.

czy warto inwestować w srebro

To jednak nie oznacza, że inwestowanie w złoto obarczone jest ryzykiem, które powoduje, że inwestor nie powinien się tym zajmować (pisaliśmy m.in. Jak inwestować w złoto). Najlepsza metoda, która pozwala ochronić się przed popełnieniem wpadki inwestycyjnej jest kupno zarówno złota, jak i srebra u renomowanego dealera. Wielu inwestorów uważa za oczywistekupno srebra inwestycyjnegopod postacią sztabek albo monet bulionowych. Takie produkty wykonywane są z czystego kruszcu o próbie 999. Nie mają one określonego nakładu, nie posiadają walorów estetycznych i nie wykazują wartości kolekcjonerskiej.

Oferty brokerskie różnią się między sobą w zakresie dostępnych produktów, ale także prowizji transakcyjnych, czy też opłat za prowadzenie konta. Wybranie odpowiedniej propozycji jest zatem ważne zarówno w przypadku, gdy osoba chce zajmować się tradingiem, jak i wtedy, gdy chce zająć się średnio albo długoterminowym inwestowaniem. Jak już zostało wspomniane, ze względu na wysoki popyt, który pochodzi z przemysłu, srebro postrzegane jest jako metal przemysłowy. Jeśli inwestor chciałby znaleźć dobry moment na jego kupno albo sprzedaż, powinien mieć w szczególności na uwadze sytuację na rynku złota. Dzieje się tak dlatego, że chociaż inwestorzy nie widzą w nim przemysłowego surowca, to jednak zgodnie z danymi historycznymi w ślad za nim ciągle porusza się srebro (pisaliśmy m.in. Inwestycja w surowce). W przypadku papierowego srebra, wady oraz zalety różnią się zależnie od instrumentu, który oparty jest na kruszcu.

Ostry spadek inflacji w Niemczech. Wzrost cen o połowę niższy niż w Polsce

Jeśli dobrnąłeś do tego miejsca, to z pewnością jesteś już w stanie określić, czy inwestycja w srebro będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Taka mieszanka sprawia, że może przynieść atrakcyjne zyski w czasie ożywienia gospodarczego i wysokiej inflacji, ale również kryzysu finansowego. Jeśli chodzi o „papierowe” srebro, wady i zalety różnią się w zależności od instrumentu opartego na kruszcu. Są jednak i takie, które występują w przypadku każdego z nich, a jednocześnie stanowią wyróżnik na tle srebra fizycznego.

  • Sztabki ze srebra cieszą się mniejszą popularnością, ze względu na to, że płynność sztabki jest bardziej ograniczona niż monety.
  • Nie podlegają również podatkowi VAT, a opłacalność zakupu ich nie jest uzależniona od wielkości transakcji.
  • W takie srebro warto inwestować długoterminowo, traktując je jako lokatę kapitału.

Do dyspozycji 2000 akcji z 17 największych światowych giełd z 0% prowizji. Unikalny system CopyTrader pozwalający na kopiowanie innych inwestorów lub gotowych portfeli inwestycyjnych. Największy na świecie producent srebra i drugi pod względem wielkości wydobywca złota na świecie. Podobnie jak w przypadku monet, znaczenie ma nie tylko sam metal ale też to kto go wyprodukował. Firmy liczące się na rynku to Umicore, Heraeus, Valcambi, PAMP, Royal Canadian Mint. Srebro fizyczne przechowuje się niejako poza systemem finansowym, dlatego też inwestor nie musi martwić się takimi wydarzeniami, jak upadek brokera czy też działania władz.

CertiPack to opakowanie służące do przechowywania sztabki złota, będące jednocześnie certyfikatem potwierdzającym jej autentyczność. Chroni ono również złoto przed uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki czemu kruszec zachowuje najwyższą wartość inwestycyjną. CertiPacki wykorzystują najlepsze mennice na świecie, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo i komfort swoich klientów. Analitycy między innymi Goldman Sachs zauważają, że srebro znajduje się w laptopach i smartfonach, a nasilający się trend pracy zdalnej skutkuje wzrostem zapotrzebowania na nowe urządzenia elektroniczne. Dodają też, że w najbliższym czasie, zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Stanach Zjednoczonych (zwłaszcza, jeśli wybory prezydenckie wygra Joe Biden), będą wdrażane liczne programy OZE. Z tego względu, w ich ocenie, udział energetyki solarnej w globalnym zapotrzebowaniu na srebro może wzrosnąć aż do 15 procent.

Akcje spółek wydobywczych srebra

Zł i to postaci wygodnych monet bulionowych, w tym w ok. 20% składających się z limitowanych nakładów. Kupując srebro w formie fizycznej powinieneś zachować wzmożoną uwagę. Najtaniej srebro kupisz w internecie na aukcjach internetowych, ale z oczywistych Przegląd handlu za grudzień Zysk – $3,859 względów ryzyko jest większe niż zakup w mennicy. Najgorszym wyjściem byłby zakup srebra od trefnego sprzedawcy, który wcisnąłby nam podróbkę lub nie dostarczył produktu wcale. Warto przy większych zakupach pomyśleć o płatności po odbiorze towaru.

czy warto inwestować w srebro

Jeśli w ogóle uważasz pallad za inwestycję, polecam spojrzeć na inwestycję krótkoterminową. Historycznie srebro straciło na wartości ponad 50% w krótkim czasie. Wydobycie z takich wypłat może zająć kilka lat, co jest niewygodne z psychologicznego punktu widzenia.

Józef Piłsudski na monetach

Informacją o miejscu przechowywania złota lub srebra podziel się jedynie z zaufaną osobą. Jeśli Tobie cokolwiek by się stało, zawsze szlachetne kruszce nie przepadną bezpowrotnie. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej, a pierwszej kolejności należy zastanowić się nad kwestią przechowywania kruszcu. W jaki sposób dbać o bezpieczeństwo srebrnych sztabek oraz monet bulionowych?

Aby kupić srebro w formie fizycznej , musisz skontaktować się z bankiem lub specjalistycznym sklepem. Aby kupić srebro w formie wirtualnej, musisz otworzyć bezosobowe konto metalowe w banku lub kupić srebro na giełdzie za pośrednictwem brokera. Aby kupić papiery wartościowe związane z przemysłem srebra, musisz otworzyć konto u maklera giełdowego. Wśród metali dostępnych do inwestycji srebro ma najniższą cenę. Dlatego jest dostępny zarówno dla małych, jak i dużych inwestycji. W bogatym w gospodarcze i polityczne zawirowania roku 2022, oszczędzanie pieniędzy przed inflacją stało się pilną potrzebą.

Jakie jest ryzyko inwestowania w srebro?

W ciągu ostatnich 5 lat globalny popyt na srebro utrzymywał się na równi z globalną podażą. Jeżeli jednak z analizy wyłączymy inwestycje w sztabki i monety, wówczas podaż srebra przewyższa popyt. Oznacza to, że popyt na srebro jako środek przechowywania wartości i inwestycję może drastycznie wpływać na ceny, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmienność tego popytu.

Odpowiednie warunki do inwestowania są równie ważne jak wybór aktywa. Zanim zdecydujesz się kupić srebro odpowiedz sobie najpierw na pytanie jaki jest cel twojej inwestycji. Jeśli traktujesz srebro jako zabezpieczenie na wypadek wojny czy kryzysu gospodarczego to najlepszą postacią będą srebrne sztabki i monety. Natomiast jeśli głównie Misja pierwsza lub zysk zależy ci na spekulacji i chcesz wykorzystać zmienność cen to lepsze będą akcje spółek oraz kontrakty CFD. Inwestowanie długoterminowe w oparciu o srebrny kruszec najbardziej opłacalne może okazać się gdy kupisz jednostki funduszu ETF. Srebro inwestycyjne to obok złota jeden z najczęstszych wyborów inwestujących w metale szlachetne.

Tylko jedną spółkę, może ona okazać się bankrutem, a inwestor straci cały kapitał. Przed przejściem do spraw, które ściśle związane są z inwestowaniem w srebro, warto nieco przyjrzeć się specyfice tego metalu oraz jego rynku. W przeszłości Jak wybrać brokera kryptowalut razem ze złotem, stanowiło fundament systemu monetarnego w wielu krajach. Tak było przez kilkaset lat do momentu, aż wprowadzony został pieniądz papierowy. Potem srebro stopniowo przestało pełnić funkcję środka płatniczego.